Конспекти уроків

Урок фізичної культури для учнів 2 класу

Тема уроку:  Метання м'ячика у горизонтальну і вертикальну ціль
Мета уроку: навчити дітей правильно метати м'ячик у горизонтальну і вертикальну ціль, вдосконалювати ціль, вдосконалювати техніку бігу на коротку дистанцію, виховувати любов до рідної землі.
Обладнання: м'ячик, горизонтальна і вертикальна ціль.
Хід уроку 
І. Підготовча частина 8-10 хв.
1. Шикування
- Рівняйсь! Струнко! Добрий день! 30с. В одну шеренгу
2. Повідомлення теми і завдань уроку 30с. Чітке повідомлення завдань уроку
3. Ходьба:
- руки за голову
- навприсядки
- стрибками
- на носках
- на п'ятках
4. Біг
5. Загальнорозвиваючі вправи на місці
А) Вп руки до плечей
Колові рухи руками вперед, назад 8р вперед
8р назад
Б) Вп руки в сторони
Колові рухи руками вперед, назад 10-12 раз Руки прямі
В) Вп права рука вгорі, ліва внизу; 1-2 переміна положень рук 10-12 раз Руки прямі
Г) Вп руки вперед. Схрещення рук 10-12 раз Руки прямі
Д) Вп ноги нарізно, руки на поясі 1- нахил вліво, 2 - в.п., 3- нахил вправо, 4 - в.п. 6-8 раз Ноги і тулуб прямі
Е) основна стійка:
1 - нахил вперед, руками доторкнутися до землі,
2 - в.п. 10-12 раз Руки опущені, ноги прямі
ІІ. Основна частина
1. Загальнорозвивальні вправи 27-30 хв
А) в.п. руки опущені. Біг з високим підніманням стегна 15 м Тулуб прямий
Б) в.п. руки опущені. Біг з прискоренням 15 м Тулуб нахилений
В) в.п. руки на поясі. Стрибки на правій, лівій нозі. 6 м
Г) стрибки на лівій нозі 4-6 м
2. Метання м'ячика у горизонтальну ціль 10 хв
- метання м'яча з місця у горизонтальну ціль треба виконувати таку: в.п. - стати лівим боком (при метанні правою рукою), ноги на ширині плечей, ліва нога на носку вперед; права рука з м'ячем на горі, дивитись на ціль, яка знаходиться на відстані 3-4 м. Далі, перенести вагу тіла на ліву ногу, тулуб повернути вліво праву руку трохи зігнути. Потім енергійним рухом кинути м'яч у ціль Чітке пояснення завдання
3. Біг на короткій дистанції 10 хв. Чітке пояснення
- Техніка бігу така: тіло трохи нахилене вперед, голова і тулуб на одній лінії плечі не піднімаються, поштовхова нога ставиться на зовнішню сторону носкової частини стопи і в момент поштовху повністю випрямляться. Махова ногою згинається в коліні, кисті не напружені, пальці напівзігнуті. Зігнуті в ліктях руки рухаються навхрест (права рука і ліва нога). В такому темпі, як і ноги.
4. Рухлива гра "Другий зайвий" 4-5 хв Підібрано для дітей цікаву гру
Всі учні стоять у колі, обличчям до центру. За колом двоє ведучих: один тікає, другий доганяє, той, хто тікає, стає спереду одного з гравців. Тепер тікає гравець, який опинився ззаду. Якщо ведучий догнав втікача, то вони міняються ролями.
5. Естафета "Хто швидше" 4-5 хв
Діти формують 2 команди, що стоять у колонах по одному. Перед колонами накреслимо лінію, а на відстані 15-20 м від неї лежать великі надувні м'ячі. У кожного переднього колони по одному надувному м'ячу. За сигналом передні біжать до великих м'ячів, оббігають їх спереду справа (зліва), повертаються і передають м'ячі другим, а самі стають у кінець колони і т.д.
Виграє команда, яка першою закінчила перебігання і передала м'яч учителю.
ІІІ. Заключна частина 3-5 хв
1) шикування класу В одну шеренгу
2) ходьба 15-20 м В повільному темпі
3) вправи, які приводять організм в стан відносного спокою 1,5-2 хв
4) підсумок уроку 1 хв Виставлення оцінок
5) домашнє завдання 1 хв
Організований вихід з уроку


КОНСПЕКТ УРОКУ
8 клас

ТЕМА УРОКУ:  БАСКЕТБОЛ
                                                                                                        
МЕТА УРОКУ:
  • вдосконалити техніку виконання ведення і передач м’яча на місці і в русі;
  • вдосконалити техніку кидків в корзину після подвійного кроку;
  • виховувати почуття колективізму та взаємовиручки в змагальних естафетах;
  • сприяти зміцненню здоров'я засобами ігрової та змагальної діяльності на уроках із баскетболу;
  • розвивати кмітливість, спритність, швидкість та витривалість

Тип уроку:                       комбінований

Інвентар:                        баскетбольні м'ячі,  стійки, фішки, секундомір
                                    

Місце проведення:      спортивний зал
Хід уроку

№ з/п
Зміст уроку
Дозу-вання
Організаційно-методичні вказівки
І. Підготовча частина (12 хв)
1
Шикування в шеренгу, привітання, оголошення завдань уроку.
Бліцтурнір
  • В якій країні народився баскетбол?
  • Скільки людей знаходиться на майданчику під час гри?
  • Скільки секунд дається на одну атаку?
  • Після скільки фолів гравець не може продовжити гру?
  • Скільки очок нараховуються команді за штрафний кидок?
2 хв.
Зафіксувати результати опитування .
Медико- педагогічний контроль ЧСС.
2
Ходьба і біг повільним темпом
1 хв.
Дотримання дистанції та правильної постави під час ходьби та бігу. Стежити за ритмічним диханням
3
Біг «змійкою»
  • приставним кроком;
  • з високим підніманням колін;
  • із закиданням гомілок
  • з прискоренням
  • з поворотом на 360
1 хв.
Дотримання дистанції та правильної постави під час ходьби та бігу. Стежити за ритмічним диханням
4
Загальнорозвивальні вправи в русі
  • кругові оберти зігнутих рук;
  • розведення рук в сторони;
  • зміна положення рук
2 хв.
Дотримання дистанції, правильність виконання вправ, постави

Розминка з баскетбольним м'ячем (вправи в парах):
  • передача м’яча партнеру збоку;
  • передача м’яча партнеру знизу (згори);
  • випади в сторону
  • присідання
  • стрибки вгору із упору присівши
  • стрибки на одній нозі
6 хв.

2Х10 р.
2Х10р.
8-10р.
8-10р.
8-10р.
2Х10р.
Індивідуальні підказки щодо
виконання вправ.
II. Основна частина (28 хв)
1
Завдання 1
1. Пояснення і показ техніки ловіння та передачі м'яча однією рукою під час паралельного і зустрічного руху з відскоком від підлоги.
2. Правильне утримання м'яча перед передачею і правильне положення рук перед його ловінням.
3. Передача м'яча в парах без відскоків, стоячи на місці.
4. Передача м'яча в парах з відскоком від підлоги, стоячи на місці.
5. Передача м'яча в парах без відскоку на швидкість (змагання).
6. Передача м'яча в парах з відскоком на швидкість (змагання).
7. Кидок мяча після ведення м’яча
7хв.
Виконувати вправи у баскетбольній стійці.
Пара, яка закінчила змагання, піднімає м'яч угору.
Індивідуально вказати на помилки, які учні допустили, виконуючи передачу м'яча з відскоком від підлоги
2
Завдання 2
1. Подвійний крок після ведення повільним темпом.
2. Подвійний крок після ведення з наступним кидком у кошик.
5 хв.
Той, хто веде м'яч, дивиться на протилежний щит. Повороти після ведення — м'яча до рук не брати.
3
Завдання 3.
Змагання з виконання подвійного кроку.
Учасники команди стоять в колону по одному. За сигналом перший учасник рухається обводить прапорці, кидає м’яч в корзину доки не закине і повертається назад, віддаючи передачу наступному учаснику команди. Перемагає команда, яка швидше виконала завдання.
6 хв.
3
Завдання 3.
Учасники команди стоять в колону по одному. За сигналом перший учасник рухається в сторону прапорця (фішки), обводить його і робить передачу другому в колоні. Той віддає м’яча, після чого перший номер команди кидає м’яч в корзину. Після виконаного кидка перший номер здійснює передачу другому номеру і той виконує таке ж завдання. Перемагає команда, яка має більше точних влучань в корзину.
6 хв.
Розділити кожну команду на дві групи. Рахувати суму закинутих м’ячів двома групами.
4
Завдання 4.
Учасники однієї команди розміщуються по периметру спортивного залу у межаж майданчика на відстані 4-5 метрів один від одного. Біля першого учасника 8 м’ячів. За сигналом він виконує передачу м’яча другому, той третьому і т.д. Останній восьмий учасник кладе м’яч в сітку. Гра завершується коли останній гравець команди поклав у сітку восьмий м’яч. При цьому вчитель фіксує час. Команда, яка виконала завдання швидше – перемагає.
4 хв.
Кожна команда вправу виконує двічі. До уваги береться кращий результат.
III. Заключна частина (5 хв)
1
Ходьба та вправи на відновлення дихання
1 хв.
Темп ходьби повільний
2
Оцінювання навчальних досягнень учнів
30 с.
Індивідуально вказати кожному на помилки, які найчастіше трапляються на уроці
3
Баскетбольна  вікторина
    Що означає жест судді:
  • м’яч до гри;
  • хвилинна перерва;
  • поштовх суперника;
  • м’яч не зарахований;
  • штрафні кидки
2.5 хв.
Використати малюнки
4
Підведення підсумків змагань
30 с.
Оцінювання навчальних досягнень учнів
5
Домашнє завдання
30 с.
Стрибки вгору з присіду зі сплеском у найвищій точці польоту (4x10 р.), присіданя на одній нозі
6
Організований вихід із залу





План-конспект уроку з фізичної культури
2 клас

Тема. Танцювальні кроки, рухливі ігри.
Мета. Розвиток танцювальних навичок у дітей.
Навчити правильно виконувати танцювальні кроки.
Удосконалювати навички виконання танцювальних кроків галопу вбік, підскоки на місці та в русі.
Сприяти розвитку координації рухів, почуття колективізму під час виконання фізичних вправ і рухливих ігор, швидкості і спритності, вмінню орієнтуватись у просторі та формуванню правильної постави, профілактики плоскостопості.

Тип уроку: комбінований

Спортивний інвентар: магнітофон, скакалки (2), дзвіночки (4), торбинки з піском (20 шт.), круги (2 шт.).
Частини уроку
(у хв.)
Зміст уроку
Дозування
Організаційно-методичні вказівки
Підготовча
частина
15-20 хв.
Шикування, рапорт, повідомлення про завдання уроку.
Повторення правил техніки безпеки, перевірка частоти серцевих скорочень (чсс), масаж стоп, спини, кисті рук.
Шикування в одну шеренгу. Виконання команд: "Рівняйсь!", "Струнко!", "Праворуч, у колону по одному, залом кроком руш!". Загальнорозвивальні
вправи в русі.
Ходьба:
а) звичайна,
б) на носках,
в) на зовнішній стороні стопи,
чсс
10 сек
3-5 м
В одну шеренгу. Якщо чсс 110-120 уд/хв. — учні до уроку не допускаються.
Сидячи на лаві, на тренажерах.
На рахунок 1, 2, 3. Відстань між учнями 2 кроки.
Під музичний супровід — руки в
сторони.
Руки на пояс.  

г) на внутрішній стороні стопи.
Стрибки на двох ногах, як зайчики.
Ходьба у повному
присіді, як "грибочки".
Стрибки у повному
присіді, як "м'ячики".
Біг з упором на руках, "мавпочки".
Ходьба на ліктях і
колінах, "їжачки".
Біг по колу.
Ходьба.
Руки в замок догори — потягнутись.
Загальнорозвивальні вправи на місці.
І. Вихідна позиція
(В.п.) — стійка ноги
нарізно.
1 — руки в сторони —
вдих,
2 — обхопити себе
за плечі, руки навхрест — видих.
II. В.п. — стійка ноги нарізно, руки на пояс.
1 — нахил голови вперед,
2 — нахил голови назад,
3 — нахил голови ліворуч,
4 — нахил голови праворуч.
III. В.п. — стійка ноги нарізно.
1 — підняти праве плече,
2 — в.п.,
3 — підняти ліве плече,
4 — в.п.,
5 — підняти обоє плечей,
6 — в.п.,
7 — рахунок 5, 6.
IV. В.п. — стійка ноги нарізно, руки за спину.
1 — нахил тулуба вперед,
3-5 м
3-5 м
3-5 м
3-5 м
3-5 м
3 м
2 хв.
5-6
разів
5-6
разів
7-8
разів
7-8
разів
5-6 разів
Руки на пояс.
Руки на пояс.
Руки на колінах,
тулуб вперед не
нахиляти.
Руки на колінах,
коліна не розгинати.
Коліна напівзігнуті.
Руки під щоки, носки "гілочки".
Темп повільний.
Руки в сторони —
вдих, руки донизу — видих.
Перешикування з
колони по 1 в колону по 4.
Голову вгору.
Голову вниз.
Спину тримати
рівно.
Голову, спину тримати рівно.
Спина прогнута.

Основна
частина
30-35 хв.
2 — поворот голови праворуч,
3 — поворот голови ліворуч,
4 — в.п.
V. В.п. — o.с.
1 — упор присівши,
2 — упор стоячи, зігнувшись,
3 — упор присівши,
4 — стрибок догори,
сплеск над головою.
VI. В.п. — стійка ноги нарізко.
1 — мах лівою, сплеск під зігнутим коліном,
2 — в.п. — руки в сторони,
3 — мах правою,
сплеск під зігнутим
коліном,
4 — в.п. руки в сторони.
VII. В.п. — присід, руки на коліна.
1-4 — стрибки з поворотом праворуч у присіді,
5-8 — стрибки з поворотом ліворуч.
Ходьба на місці.
Рухлива гра "Жучки". Визначаються ведучі, які на колінах з упором на руки
ловлять інших дітей, доки всі діти не стануть "жучками".
Крок галопу правим, лівим боком підскоки у русі, на
місці.
Танок із вивченими
танцювальними кроками.
Рухливі ігри.
1. Гра "У лісі".
До скакалки прикріплено
7-8
разів
7-8
разів
5-6
разів
2 рази
8 разів
2 рази
2 рази
Спина рівна, коліна не згинати.
Спина рівна.
Коліна не розгинати, спину тримати рівно.
З високим підніманням колін.
Перешикування з
колони по 4 в колону по 1.
Діти бігають звичайним бігом.
Стежити за поставою, правильним виконанням
танцювальних вправ.
Під музичний супровід, індивідуальна робота.
Різновиди
підлізання:
Заключна
частина
5-10 хв.
кілька дзвіночків. Діти уявляють, що вони у лісі
збирають гриби. Але знайде їх тільки той, хто не торкнеться дзвіночка.
2. Гра "Заморозки".
Визначаються ведучі, які ловлять (заморожують) дітей.
Інші діти доторком розморожують. Всі пересуваються звичайним бігом.
3. Гра "День і ніч".
Учитель промовляє:
"День". І всі діти виконують завдання: біг, стрибки, різні
пересування спортивним залом. Учитель говорить:
"Ніч", на рахунок 1,2,3 — діти залізають на драбину заданим способом.
4. Гра "Влучно в ціль". Клас розподіляється на 2 команди. На відстані 4-5 м кладуть круги, в які діти по черзі кидають торбинки. Перемагає та команда, яка більше накидає в круг торбинок.
Ходьба по колу
Гра "Заборонений рух". Всі гравці стають у коло, вчитель
теж стає у коло і пропонує виконувати за ним усі рухи, за винятком "заборонено",
який визначається вчителем. Хто помиляється, той робить
крок уперед.
Вправи на відновлення дихання.
1,5 хв.
2-3
рази
2 рази
1,5-2
хв.
1. На колінах
упором на руки.
2. На ліктях і
колінах та ін.
Елементи рівноваги, наприклад:
1, Стійка на одній
нозі, друга зігнута, носок притиснути до коліна, руки в сторони
("чапля").
2. Повний присід,
руки вперед, спину тримати рівно ("санчата").
Лазіння по гімнастичній драбині
впевнено, відомими способами.
1. звичайним способом;
2. однойменним;
3. різнойменними.
Розвиває окомір,
координацію
рухів.
Темп повільний.
Завдання можна
змінювати.
Темп повільний.

В.п. — сидячи на килимі колом, руки до плечей, ноги
навхрест. Відвести лікті в сторони — назад — вдих. Голову вниз, лікті вперед — видих.
Перевірка чсс.
Підведення підсумків уроку.
Домашнє завдання.
7-8
разів
10 сек

Закріпити танцювальні кроки,
вправи з фізичної
Підготовки
Відзначити кращих, подякувати за урок.


КОНСПЕКТ УРОКУ
для учнів 5 класу
вчителя  Олександрівської ЗШ I - III ступенів №1
Голинський Геннадій Анатольович

Тема уроку: Дружимо з баскетболом.
Завдання уроку: 1. Повторити техніку виконання подвійного кроку.
                            2. Повторити техніку виконання кидків м’яча в кошик однією рукою зверху.
                            3. Навчити техніки ведення м’яча зі зміною напрямку руху.
                            4. сприяти розвитку спритності, швидкості реакції.
Тип уроку: навчально-тренувальний.
Інвентар: баскетбольні м’ячі, обручи, гімнастична скамійка.
Місце проведення: спортивний зал.
Тривалість уроку: 45 хвилин.

№ пор.
зміст уроку
дозування
організаційно-методичні вказівки
І. Підготовча частина (12-15 хв.)
1
Шикування, привітання, рапорт, повідомлення завдань уроку. Техніка безпеки на уроці.
1 хв.
У шеренгу, звернути увагу на зовнішній вигляд.
2
Стройові вправи.
20 с.
Кожен учень виконує на п’яті та носку утримуючи рівновагу.
3

Ходьба в обхід. Різновид ходьби:
  • на носках, руки на поясі;
  • на п’ятках, руки за голову;
  • на пів присід, руки на поясі;
  • повний присід, руки на колін
1 хв. 30 с.
Спина пряма, вперед на нахилятися. Чітко фіксувати положення „на носку”, інтервал один крок.
4
Різновиди бігу:
  • повільний біг;
  • приставним кроком правим, лівим боком, руки в сторони;
  • із поворотом на 180 градусів;
  • з високим підніманням стегна, руки у переді, зігнуті у ліктях;
  • закидання гомілок назад, руки за  спиною.
до 2 хв.
Дихати через ніс.

Ноги в польоті з’єднувати.
5
Ходьба з виконанням вправ на поновлення дихання.
до 30 с.
Глибокий вдих – руки вгору, видих – руки вниз.

6
Загальнорозвивальні вправи у русі.
1. В.п. – руки у замку перед собою. Колові оберти кістьми рук.

2. В.п. – руки до плечей.
1-4 колові рухи уперед;1-4 – те саме назад.

3. В.п. – руки зігнуті в ліктях перед грудьми
1-2 – відведення зігнутих рук назад
3-4 відведення прямих рук назад.

4. В.п. – ліва рука опущена вниз, права – піднята вгору
1-2 – відведення прямих рук назад; 3-4 – те саме зі зміною їхнього положення.

5. В.п. – прямі руки в сторони
1-4 – колові рухи кістьми вперед; 5-8 – те саме назад.

6. В.п. – прямі руки в сторони
1-4 – колові рухи прямими руками вперед; 5-8 – те саме назад.

7. В. п. – руки внизу
нахил тулуба на кожен крок, рукою діставати до носка.

Беруть баскетбольні м’ячі.
5 хв.

спина пряма, чітке виконання

спина пряма, руки не відривати від плечей


вправу виконувати енергійно
різ ще, лікті на опускати


вправу виконувати енергійно
різ ще, руки прямі



звернути увагу на амплітуду рухів


виконання з максимальною амплітудою рухів

ноги не відривати від
підлоги, в колінах ноги не згинати
7
Вправи з баскетбольними м’ячами
Ведення м’яча:
  • кроком;
  • повільним бігом;
  • з поворотом на 180 градусів;
  • бігом.
      
Перешикування з колони по одному в колону по п’ять.
4-5 хв.

поперемінно правою, лівою рукою, ноги в колінах трохи зігнуті.
ІІ. Основна частина (25-26 хв.)

Працюємо по станціям:
1 станція – ведення м’яча та обведення обруча (лежить на полу)

2 станція – кидки м’яча м’яча в кошик однією рукою зверху.

3 станція – ведення м’яча по гімнастичній лаві.


4 станція – кидок м’яча в кошик після ведення та подвійного кроку.

5 станція – передача м’яча в колі різними способами.

Шикування в шеренгу по одному.
Рухлива гра „Баскетбол з надувною кулькою”
дві команди розташовуються на всій баскетбольній площадкі. Капітани виходять на середину; вчитель між ними, підкидає кульку. Гравці, підстрибують та відбивають кульку руками, передаючи один одному до тих пір, доки м’яч не торкнеться б/б щита, за що команда отримує очко.  Після цього розіграш знову з середини.




20 хв.







ведення по лаві сам з боку; ведення з правої(лівої) сторони сам з іншої
чітке виконання подвійного кроку


від грудей, з відскоком від підлоги




Не можна бігати з кулькою в руках, штовхатися, відштовхувати гравців.
ІІІ. Заключна частина (4-5 хв.)
1
Рухлива гра „День, ніч”
3-4 хв.
по команді „День” виконують різні вправи баскетболістів. „Ніч” – всі замирають. Хто поворухнувся вибуває з гри.
2
Шикування в одну шеренгу.
Підведення підсумків уроку.
Домашнє завдання.

Організаційний вихід зі спортивної зали.
1-2 хв.


відпрацювати подвійний крок без м’яча.





План-конспект уроку з фізичного виховання
Для учнів 5 класу

Тема. Спортивні ігри. Баскетбол: техніка подвійного кроку, кидок у кошик.

Мета:
·        вдосконалювати техніку гри в  баскетбол:
- техніку володіння м’ячем ( техніку подвійного кроку);
- виконання кидка м’яча в кошик після ведення;
·        формувати навички самостійних занять фізичними вправами, навички безпечної поведінки під час заняття;
·        розвивати рухову активність;
·        формувати ціннісні орієнтації щодо використання фізичних вправ, гри в баскетбол як одного з чинників здорового способу життя.
Обладнання: баскетбольні щити, м’ячі, стійки, фішки, мультимедійна презентація, відео, фонова музика, інструкція з ТБ.
Місце проведення: спортивна зала.
Перебіг уроку


п/п
Зміст уроку
Дозування
Організаційні
та методичні
вказівки
Основна
Підготовча
Спеціальна
I

1.


2.




3.






4.





5.





6.








7.




8.




9.




10.



11.



12.






13.



14.







15.




16.






II


17.


















18.






20.





III














Підготовча частина

Шикування,привітання,повідомлення завдань уроку. БЖД. ЧСС.

Стройові вправи.




Різновид ходьби.
а) на п’ятках;
б)на носках;
в)на зовнішньому боці стопи;
г)на внутрішньому боці стопи.


Бігові вправи:
а)біг з високим підніманням стегна;
б)біг з нахльостуванням гомілки;
в)біг приставним кроком правим та лівим плечем уперед.

Ходьба в поєднанні з дихальними вправами:
1-2 вдих,руки вгору;
3-4 видих,руки вниз.


Ходьба по залу,перебудова під час руху з колони






Комплекс ЗРВ
 В.п.-стійка ноги нарізно руки на пояс.
Колооберти головою по 4 оберти у кожний бік.

 В.п.-стійка ноги нарізно руки на пояс.
Нахили голови вперед,назад,вправо вліво.

 В.п руки вперед
1-4 крогових обертів у плечовому суглобі вперед
1-4 –назад.

В.п.-руки до плечей,
Коло вперед,назад.


В.п. руки вперед перед грудьми.
1-2 відведення зігнутих рук,
3-4 два відведення прямих рук.

В.п. права рука вгору
1-2 пружинне відведення рук,
3-4 зміна положення рук.




В.п. ноги на ширині плечей
1-2-нахол до правої ноги,
3-4-до лівої

В.п. Стійка ноги нарізно,руки вперед.
а)Змахом лівою ногою торкнутися правої кісті
б)В.п.
в)Змахом правою ногою торкнутися лівої кісті.

а)Упор присівши
б)Упор лежачи
в)Упор присівши
г)Упор лежачи

В.п. упор лежачи
Віджимання від підлоги





Основна частина

 Передача м’яча від грудей двома руками у русі:
-видача м’ячів;
-пояснення;
-показ.

а)передача м’яча двома руками від грудей;



б)передача м’яча однією рукою від плеча зверху;

в)передача м’яча двома руками від грудей у русі в парах;

г)збір м’ячів.

Кидок м’яча у корзину після подвійного кроку



Баскетбол
проведення учбової гри,,баскетбол ;


г)підведення підсумків гри.



Заключна частина
а) шикування в шеренгу;
б) підрахування ЧСС
в) підсумок уроку,
вправа   «Інтерв’ю»
- Що дав тобі сьогоднішній урок?;
г) зауваження вчителя ( помилки, успіхи);
д) домашнє завдання:(згинання та розгинання рук в упорі лежачи 3 по 25 разів.
15хв.

1хв.


30сек.




1хв.






2хв.





30сек.





20сек.








двічі




8-10р.





Двічі



8-12р.




8-12р.


8-12р.






8-10р.



8-10р.







8-10р.




20р.









27хв.



8хв.





10р.


10р.


10р.

15сек.




8хв.

3по 5-6
чол.





3хв.

















































6-8р.








6-8р.




6-8р.


6-8р.






6-8р.



6-8р.







6-8р.




10р.































































По можливості.































































По можливості.
За бажанням.

По можливості.





























По можливості.
За бажанням.


Належність спортивної форми.


Звернути увагу на чіткість виконання поворотів.


Слідкувати за поставою.
Дистанція 1,5м.




Фронтальний метод.





Вдих через ніс,видих ротом.


Методом послідовних поворотів наліво з наступним розєднанням на інтервал дистанцію в 1,5м.




Обережні рухи.




Обережні рухи




Амплітуда збільшується поступово


Амплітуда збільшується поступово.





Руки прямі.
Поступово збільшення амплітуди.



Ноги прямі.



Ноги випростані.
Поступово збільшувати амплітуду.




Обережні рухи.




Згин у ліктьовому суглобі 90°,спина пряма.





Учні розбиваються на пари,стають навпроти один одного.

Обличчям один до одного,дистанція 3м.


Фронтальний метод.

Стежити за технікою.

На місці і в русі.

Стежити за правильним виконанням вправ,виправлення помилок.

Гра в захисті та нападі.

Визначення кращих.






Вдих через ніс,видих ротом.



















План-конспект уроку з фізичної культури для учнів 2 класу
Тема. Танцювальні кроки, рухливі ігри.
Мета. Розвиток танцювальних навичок у дітей.
Завдання. 1. Навчити правильно виконувати танцювальні кроки.
2. Удосконалювати навички виконання танцювальних кроків галопу вбік, підскоки на місці та в русі.
3. Сприяти розвитку координації рухів, почуття колективізму під час виконання фізичних вправ і рухливих ігор, швидкості і спритності, вмінню орієнтуватись у просторі та формуванню правильної постави, профілактики плоскостопості.
Місце та час проведення: спортивний зал (60 хвилин).
Спортивний інвентар: магнітофон, скакалки (2), дзвіночки (4), торбинки з піском (20 шт.), круги (2 шт.).
Частини уроку
(у хв.)
Зміст уроку
Дозування
Організаційно-методичні вказівки

Підготовча
частина
15-20 хв.
Шикування, рапорт, повідомлення про завдання уроку.
Повторення правил техніки безпеки, перевірка частоти серцевих скорочень (чсс), масаж стоп, спини, кисті рук.
Шикування в одну шеренгу. Виконання команд: "Рівняйсь!", "Струнко!", "Праворуч, у колону по одному, залом кроком руш!". Загальнорозвивальні
вправи в русі.
Ходьба:
а) звичайна,
б) на носках,
в) на зовнішній стороні стопи,
чсс
10 сек
3-5 м
В одну шеренгу. Якщо чсс 110-120 уд/хв. — учні до уроку не допускаються.
Сидячи на лаві, на тренажерах.
На рахунок 1, 2, 3. Відстань між учнями 2 кроки.
Під музичний супровід — руки в
сторони.
Руки на пояс.  


г) на внутрішній стороні стопи.
Стрибки на двох ногах, як зайчики.
Ходьба у повному
присіді, як "грибочки".
Стрибки у повному
присіді, як "м'ячики".
Біг з упором на руках, "мавпочки".
Ходьба на ліктях і
колінах, "їжачки".
Біг по колу.
Ходьба.
Руки в замок догори — потягнутись.
Загальнорозвивальні вправи на місці.
І. Вихідна позиція
(В.п.) — стійка ноги
нарізно.
1 — руки в сторони —
вдих,
2 — обхопити себе
за плечі, руки навхрест — видих.
II. В.п. — стійка ноги нарізно, руки на пояс.
1 — нахил голови вперед,
2 — нахил голови назад,
3 — нахил голови ліворуч,
4 — нахил голови праворуч.
III. В.п. — стійка ноги нарізно.
1 — підняти праве плече,
2 — в.п.,
3 — підняти ліве плече,
4 — в.п.,
5 — підняти обоє плечей,
6 — в.п.,
7 — рахунок 5, 6.
IV. В.п. — стійка ноги нарізно, руки за спину.
1 — нахил тулуба вперед,
3-5 м
3-5 м
3-5 м
3-5 м
3-5 м
3 м
2 хв.
5-6
разів
5-6
разів
7-8
разів
7-8
разів
5-6 разів
Руки на пояс.
Руки на пояс.
Руки на колінах,
тулуб вперед не
нахиляти.
Руки на колінах,
коліна не розгинати.
Коліна напівзігнуті.
Руки під щоки, носки "гілочки".
Темп повільний.
Руки в сторони —
вдих, руки донизу — видих.
Перешикування з
колони по 1 в колону по 4.
Голову вгору.
Голову вниз.
Спину тримати
рівно.
Голову, спину тримати рівно.
Спина прогнута.


Основна
частина
30-35 хв.
2 — поворот голови праворуч,
3 — поворот голови ліворуч,
4 — в.п.
V. В.п. — o.с.
1 — упор присівши,
2 — упор стоячи, зігнувшись,
3 — упор присівши,
4 — стрибок догори,
сплеск над головою.
VI. В.п. — стійка ноги нарізко.
1 — мах лівою, сплеск під зігнутим коліном,
2 — в.п. — руки в сторони,
3 — мах правою,
сплеск під зігнутим
коліном,
4 — в.п. руки в сторони.
VII. В.п. — присід, руки на коліна.
1-4 — стрибки з поворотом праворуч у присіді,
5-8 — стрибки з поворотом ліворуч.
Ходьба на місці.
Рухлива гра "Жучки". Визначаються ведучі, які на колінах з упором на руки
ловлять інших дітей, доки всі діти не стануть "жучками".
Крок галопу правим, лівим боком підскоки у русі, на
місці.
Танок із вивченими
танцювальними кроками.
Рухливі ігри.
1. Гра "У лісі".
До скакалки прикріплено
7-8
разів
7-8
разів
5-6
разів
2 рази
8 разів
2 рази
2 рази
Спина рівна, коліна не згинати.
Спина рівна.
Коліна не розгинати, спину тримати рівно.
З високим підніманням колін.
Перешикування з
колони по 4 в колону по 1.
Діти бігають звичайним бігом.
Стежити за поставою, правильним виконанням
танцювальних вправ.
Під музичний супровід, індивідуальна робота.
Різновиди
підлізання:












Заключна
частина
5-10 хв.
кілька дзвіночків. Діти уявляють, що вони у лісі
збирають гриби. Але знайде їх тільки той, хто не торкнеться дзвіночка.
2. Гра "Заморозки".
Визначаються ведучі, які ловлять (заморожують) дітей.
Інші діти доторком розморожують. Всі пересуваються звичайним бігом.
3. Гра "День і ніч".
Учитель промовляє:
"День". І всі діти виконують завдання: біг, стрибки, різні
пересування спортивним залом. Учитель говорить:
"Ніч", на рахунок 1,2,3 — діти залізають на драбину заданим способом.
4. Гра "Влучно в ціль". Клас розподіляється на 2 команди. На відстані 4-5 м кладуть круги, в які діти по черзі кидають торбинки. Перемагає та команда, яка більше накидає в круг торбинок.
Ходьба по колу
Гра "Заборонений рух". Всі гравці стають у коло, вчитель
теж стає у коло і пропонує виконувати за ним усі рухи, за винятком "заборонено",
який визначається вчителем. Хто помиляється, той робить
крок уперед.
Вправи на відновлення дихання.
1,5 хв.
2-3
рази
2 рази
1,5-2
хв.
1. На колінах
упором на руки.
2. На ліктях і
колінах та ін.
Елементи рівноваги, наприклад:
1, Стійка на одній
нозі, друга зігнута, носок притиснути до коліна, руки в сторони
("чапля").
2. Повний присід,
руки вперед, спину тримати рівно ("санчата").
Лазіння по гімнастичній драбині
впевнено, відомими способами.
1. звичайним способом;
2. однойменним;
3. різнойменними.
Розвиває окомір,
координацію
рухів.
Темп повільний.
Завдання можна
змінювати.
Темп повільний.


В.п. — сидячи на килимі колом, руки до плечей, ноги
навхрест. Відвести лікті в сторони — назад — вдих. Голову вниз, лікті вперед — видих.
Перевірка чсс.
Підбити підсумок уроку.
Домашнє завдання.
7-8
разів
10 сек
Відзначити кращих, подякувати за урок.
Закріпити танцювальні кроки,
вправи з фізичної
підготовки


  


КОНСПЕКТ УРОКУ
для учнів 8 класу
вчителя  Олександрівської ЗШ I - III ступенів №1
Голинський Геннадій Анатольович

Тема:            Легка атлетика

Мета:  формування навиків оволодіння стрибка  в довжину  з місця і з   
            розбігу, техніку  виконання   низького старту і стартового  розбігу,  
            розвиток основних   фізичних   якостей     методом  колового   
           тренування,  збереження та зміцнення  здоров`я учнів.
Завдання уроку
  Освітні:                                                                                                                       
закріпити: техніку  виконання   стрибка  в довжину  з місця і з розбігу,   виконання спеціальних  бігових  вправ, низького старту і стартового  розбігу.
  Розвиваючі:
розвивати: різні групи м'язів методом колового тренування,  
морально-вольові якості,   вчитися   вести   самоконтроль.
сприяти розвитку  швидкісних  і  швидкісно-силових  якостей.
   Виховні:                                                                                                                 виховувати   організованість,   дисциплінованість,  колективізм,
формувати  позитивне ставлення учнів до уроку фізичної культури.
Дата   проведення:   6.04.2012
Місце проведення: Спортивний майданчик
Інвентар: Естафетні палички, скакалки, в/б мяч, картки-завдання.

                                                    Хід уроку

                             Зміст
Дозування
Організаційні методичні вказівки
I. Підготовча частина
13хв

1. Організуючі вправи
 -шикування в шеренгу, рапорт, вітання 
30сек.
зовнішній вигляд чіткість виконання
-Повідомлення завдання уроку.
(Т.Б. на цьому уроці).
- Визначення ЧСС
1хв.


готовність  учнів  до  уроку
-Повороти на місці, стройові вправи на місці.
1хв.
чіткість виконання
2. Ходьба 
3. Біг повільним темпом
4. Ходьба, вправи на відновлення дихання   
5. Ходьба в обхід в колону поодинці
а) ходьба на носках
б) ходьба на внутрішній стороні
стопи

в) ходьба на зовнішній стороні стопи
г) ходьба на п'ятах
д) ходьба  перекочуванням з  п'яти на 
носок
е) ходьба   напівприсіді
ж) ходьба в повному присіді 
-  стрибки в повному присіді

30сек.
1хв.
30сек.

1хв.
бігти   в колону поодинці


стежити за поставою
стежити за поставою
руки за голову
руки на коліна
6. Біг приставними кроками правим і лівим боком    плечі   вперед
7. Біг  спиною  вперед
1хв.

8.  Ходьба,  дихальні  вправи   на  відновлення  дихання
30сек

9. Комплекс загальнокорегуючих вправ:
1.– В. п. – стоячи, ноги нарізною
1 – піднятися навшпиньки, руки за спину, хватом за лікті;
2 – 3 – утримувати положення 1;
4 – в. п.;
5 – те саме, що 1;
6 – 8 – перекат на п’ятки – в. п.

2.– В. п. – стоячи, ноги нарізно.
1 – 2 – перекат на повнішу частину стоп, коліна нарізно;
3 – 4 – перекат на внутрішню частину стоп, коліна разом – в. п.

3.–  В. п. – стоячи руки за голову, пальці в замок.
1 – 2 – нахил головою уперед, лікті вперед – в. п.;
3 – 4 – руки угору, не розмикаючи пальців, долонями назовні, нахил головою назад.

4.– В. п. – стоячи, ліва рука – угору, права – донизу.
1 – зігнувши руки за спину (ліву руку – праворуч – донизу, праву – ліворуч – уверх) в   замок;
2 – 7 – утримувати положення 1;
8 – в. п.
5.– В. п. – о. с.
Згинаючи руки за спиною з’єднати долоні пальці догори.

6.– В. п. –стоячи, руки в сторони.
1 – праву зігнути мах стегном до грудей, хват руками за підкоління;
2 – 3 – утримувати положення 1;
4 – в. п.;
5 – 8 – те саме, з лівої ноги – в. п.

7.– В. п. – стоячи, руки вгору.
1 – ліву зігнути (коліно – вліво) п’яткою до коліна правої;
2 – 3- утримувати положення 1;
4 – в. п.;
5 – 8 –те ж, з правої ноги – в. п.

8.– В. п. – п’ятки разом, носки нарізно, руки на пояс.
1 – 8 – пересування праворуч (ліворуч), по черзі, переставляючи носки, п’ятки.

  ЧСС за 10 сек.
    6 хв



Груповий метод.
Тулуб тримати рівно.







Стежити за поставою




Нахил головою повільно, руки піднімати прямі, пальці не розмикати.




Стежити за поставою







Спину тримати рівно.

III. Основна частина


25хв.

Виконання  вправ  спочатку  на  місці,  а  потім в  русі
1. Біг з високим підняттям стегна
2. Біг   із   закидом    гомілки
3. Біг  із  стрибками 
4. Дріботливий  біг
5. Низький  старт
6. Прискорення  з  низького старту

Перешикування в одну шеренгу 

7хв.

2*20м
2*20м
2*20м
2*20м
2-3 р.
2*20м


коліна піднімати вище
велика частина бігу
стрибок якомога вище

правильне положення тіла при старті
правильно передати естафетну паличку
Стрибки в довжину з місця
1. Показати  виконання   стрибка
2. Техніка   виконання
а) постановка  ніг
б) стартове  положення «старт плавця»
3. Стрибок в довжину ,  фаза   польоту
    
   6хв
1-2 р.

1-2 р.
1-2 р.

3-4 р.
показує вчитель або підготовлений учень
демонстраційний   метод
приземлення на зігнуті ноги положення рук   помах руками
4. Естафета з розвитком швидкостісно-силових     якостей  .
а) стрибки  на  лівій   нозі
б) стрибки  на  правій    нозі
в) на  двох  ногах   ногах
г)  біг  зі   стрибками  з   ноги  на   ногу 
     стрибкоподібний   біг

5хв.
метод  змагання

руки  на  пояс
Клас   розбивається  на   дві  групи.
I. Група - групове,  колове   тренування  для розвитку   різних  груп  м'язів,   виконують   самостійно
II .Група – стрибки  в  довжину  з  розбігу,   виконують   під   наглядом   вчителя.     Потім   групи   міняються  умовами  завдання    за   сигналом  вчителя.
 Під    час   виконання   вправ   по  станціям   записувати   показники  до    щоденника    власних   досягнень  і   самоконтролю, ( додаток № 1 )


I.Група. (робота по станціям)
        Колове  тренування
-вправи для розвитку м'язів ніг
а) стрибки через скакалку 
б) стрибки на скати
 -двома ногами  
-зі   зміною   положення   ніг                                                                                                                                                                                 
-вправи для розвитку м'язів рук і плечового  поясу
а) згинання і розгинання м'язів рук в упорі; лежачи – хлопчики
б) пройти по гімнастичній стінці – дівчатка,   та    рукоходу (2 рази) 
-вправи для розвитку м'язів спини
а) у висі на гімнастичній стінці піднімання і  опускання ніг
б)нахили тулуба з м'ячами вперед і назад
-вправи для розвитку черевного преса
а) піднімання ніг на гімнастичній стінці  
б) лежачи на спині рух ногами «велосипед»
-вправи для розвитку гнучкості
а) вправи на скатах   нахили  тулуба  назад 
б) лежачи на підлозі дістати руками носки правої і лівої ніг


6хв.

1хв.
2*30 р.
2*20 р.
2*20 р.

1хв.

3*10 р.
3*8 р.
2 р.

1хв.
3*10 р.

3*8 р.

1хв.
3*8 р.



1хв.
3*8 р.

3*10 р.


         II.група
Стрибки з розбігу
1. Техніка  виконання  стрибка
а)  розбіг
б)  відштовхування
в)  польотна фаза
г)  приземлення
2. Показати  техніку стрибка  з  середнього або  повного  розбігу.
3. Перевірити виконання стрибка в довжину з розбігу
а)  стрибки  з  2-3  кроків розбігу
б)  з  3-5  кроків  розбігу
в)  з середнього  розбігу 10 кроків
г)  з  повного  розбігу.


5хв.









1-2 р.
1-2 р.
1-2 р.
1-4 р



Словесний  метод.
розповідь вчителя



демонстраційний 
метод
приземлення на зігнуті ноги  .





              Заключна частина

   6хв

Гра «Вибивний»
Двоє вибивають. Виконують  по  10 кидків кожен. Після 20 кидків вибивають інші. Перемагає пара, яка більше вибила.

1. Шикування   в  одну  шеренгу.

2. Ходьба в обхід. Дихальні вправи на відновлення. 

3. Підведення підсумків. Оцінки. Опитування учнів, що вивчали,   розвивали

4. Домашнє завдання. Стрибки через скакалку на місці.    Стрибки    з
 низького   сіду.


5хв.


30сек.

30сек


1хв




30сек


Грають по правилах












Визначити  кращих  учнів.





                                                                                                                                     додаток 1
                                                                                                               
     Карта   особистих   досягнень                                                          максимальні  результати  під  час  колового  тренування   по  місяцях

Види    тестувань
Місяці  
вере
сень
жов
тень
лис
топ.
гру
день
сі
чень
лю
тий
бе
рез.
кві
тень
тра
вень
Згинання  і   розгинання
рук в упорі,  разів










Піднімання  в  сід  за
1хв.  Разів










Стрибок  в  довжину
з  місця,  см.










Човниковий  біг
4 * 9м,  сек.










Нахили  тулуба вперед
з положення  сидячи, см.









Підтягування  на  пере-
кладині,  разів










Стрибки  зі  скакалкою
за  30 сек. ( разів )










Вис  на  зігнутих
руках,  сек.










Біг  на  30м.  сек.











 

КОНСПЕКТ УРОКУ
для учнів 5 класу
вчителя  Олександрівської ЗШ I - III ступенів №1
Голинський Геннадій Анатольович

Тема уроку: Дружимо з баскетболом.
Завдання уроку: 1. Повторити техніку виконання подвійного кроку.
                             2. Повторити техніку виконання кидків м’яча в кошик однією рукою зверху.
                             3. Навчити техніки ведення м’яча зі зміною напрямку руху.
                             4. сприяти розвитку спритності, швидкості реакції.
Тип уроку: навчально-тренувальний.
Інвентар: баскетбольні м’ячі, обручи, гімнастична скамійка.
Місце проведення: спортивний зал.
Тривалість уроку: 45 хвилин.


№ пор.
зміст уроку
дозування
організаційно-методичні вказівки
І. Підготовча частина (12-15 хв.)
1
Шикування, привітання, рапорт, повідомлення завдань уроку. Техніка безпеки на уроці.
1 хв.
У шеренгу, звернути увагу на зовнішній вигляд.
2
Стройові вправи.
20 с.
Кожен учень виконує на п’яті та носку утримуючи рівновагу.
3


Ходьба в обхід. Різновид ходьби:
-         на носках, руки на поясі;
-         на п’ятках, руки за голову;
-         на пів присід, руки на поясі;
-         повний присід, руки на колін

1 хв. 30 с.
Спина пряма, вперед на нахилятися. Чітко фіксувати положення „на носку”, інтервал один крок.
4
Різновиди бігу:
-         повільний біг;
-         приставним кроком правим, лівим боком, руки в сторони;
-         із поворотом на 180 градусів;
-         з високим підніманням стегна, руки у переді, зігнуті у ліктях;
-         закидання гомілок назад, руки за  спиною.
до 2 хв.
Дихати через ніс.

Ноги в польоті з’єднувати.
5
Ходьба з виконанням вправ на поновлення дихання.
до 30 с.
Глибокий вдих – руки вгору, видих – руки вниз.
6
Загальнорозвивальні вправи у русі.
1. В.п. – руки у замку перед собою. Колові оберти кістьми рук.

2. В.п. – руки до плечей.
1-4 колові рухи уперед;1-4 – те саме назад.

3. В.п. – руки зігнуті в ліктях перед грудьми
1-2 – відведення зігнутих рук назад
3-4 відведення прямих рук назад.

4. В.п. – ліва рука опущена вниз, права – піднята вгору
1-2 – відведення прямих рук назад; 3-4 – те саме зі зміною їхнього положення.

5. В.п. – прямі руки в сторони
1-4 – колові рухи кістьми вперед; 5-8 – те саме назад.

6. В.п. – прямі руки в сторони
1-4 – колові рухи прямими руками вперед; 5-8 – те саме назад.

7. В. п. – руки внизу
нахил тулуба на кожен крок, рукою діставати до носка.

Беруть баскетбольні м’ячі.
5 хв.

спина пряма, чітке виконання

спина пряма, руки не відривати від плечей


вправу виконувати енергійно
різ ще, лікті на опускати


вправу виконувати енергійно
різ ще, руки прямі



звернути увагу на амплітуду рухів


виконання з максимальною амплітудою рухів

ноги не відривати від
підлоги, в колінах ноги не згинати
7
Вправи з баскетбольними м’ячами
 Ведення м’яча:
-         кроком;
-         повільним бігом;
-         з поворотом на 180 градусів;
-         бігом.
      
Перешикування з колони по одному в колону по п’ять.
4-5 хв.

поперемінно правою, лівою рукою, ноги в колінах трохи зігнуті.
ІІ. Основна частина (25-26 хв.)

Працюємо по станціям:
1 станція – ведення м’яча та обведення обруча (лежить на полу)

2 станція – кидки м’яча м’яча в кошик однією рукою зверху.

3 станція – ведення м’яча по гімнастичній лаві.


4 станція – кидок м’яча в кошик після ведення та подвійного кроку.

5 станція – передача м’яча в колі різними способами.

Шикування в шеренгу по одному.
Рухлива гра „Баскетбол з надувною кулькою”
дві команди розташовуються на всій баскетбольній площадкі. Капітани виходять на середину; вчитель між ними, підкидає кульку. Гравці, підстрибують та відбивають кульку руками, передаючи один одному до тих пір, доки м’яч не торкнеться б/б щита, за що команда отримує очко.  Після цього розіграш знову з середини.





20 хв.








ведення по лаві сам з боку; ведення з правої(лівої) сторони сам з іншої
чітке виконання подвійного кроку


від грудей, з відскоком від підлоги




Не можна бігати з кулькою в руках, штовхатися, відштовхувати гравців.
ІІІ. Заключна частина (4-5 хв.)
1
Рухлива гра „День, ніч”
3-4 хв.
по команді „День” виконують різні вправи баскетболістів. „Ніч” – всі замирають. Хто поворухнувся вибуває з гри.
2
Шикування в одну шеренгу.
Підведення підсумків уроку.
Домашнє завдання.

Організаційний вихід зі спортивної зали.
1-2 хв.


відпрацювати подвійний крок без м’яча.




  
План-конспект уроку з фізичного виховання
Для учнів 5 класу

Тема. Спортивні ігри. Баскетбол: техніка подвійного кроку, кидок у кошик.

Мета:
·        вдосконалювати техніку гри в  баскетбол:
- техніку володіння м’ячем ( техніку подвійного кроку);
- виконання кидка м’яча в кошик після ведення;
·        формувати навички самостійних занять фізичними вправами, навички безпечної поведінки під час заняття;
·        розвивати рухову активність;
·        формувати ціннісні орієнтації щодо використання фізичних вправ, гри в баскетбол як одного з чинників здорового способу життя.
Обладнання: баскетбольні щити, м’ячі, стійки, фішки, мультимедійна презентація, відео, фонова музика, інструкція з ТБ.
Місце проведення: спортивна зала.
Перебіг уроку


п/п
Зміст уроку
Дозування
Організаційні
та методичні
вказівки
Основна
Підготовча
Спеціальна
I

1.


2.




3.






4.





5.





6.








7.




8.




9.




10.



11.



12.






13.



14.







15.




16.






II


17.


















18.






20.





III














Підготовча частина

Шикування,привітання,повідомлення завдань уроку. БЖД. ЧСС.

Стройові вправи.




Різновид ходьби.
а) на п’ятках;
б)на носках;
в)на зовнішньому боці стопи;
г)на внутрішньому боці стопи.


Бігові вправи:
а)біг з високим підніманням стегна;
б)біг з нахльостуванням гомілки;
в)біг приставним кроком правим та лівим плечем уперед.

Ходьба в поєднанні з дихальними вправами:
1-2 вдих,руки вгору;
3-4 видих,руки вниз.


Ходьба по залу,перебудова під час руху з колони






Комплекс ЗРВ
 В.п.-стійка ноги нарізно руки на пояс.
Колооберти головою по 4 оберти у кожний бік.

 В.п.-стійка ноги нарізно руки на пояс.
Нахили голови вперед,назад,вправо вліво.

 В.п руки вперед
1-4 крогових обертів у плечовому суглобі вперед
1-4 –назад.

В.п.-руки до плечей,
Коло вперед,назад.


В.п. руки вперед перед грудьми.
1-2 відведення зігнутих рук,
3-4 два відведення прямих рук.

В.п. права рука вгору
1-2 пружинне відведення рук,
3-4 зміна положення рук.




В.п. ноги на ширині плечей
1-2-нахол до правої ноги,
3-4-до лівої

В.п. Стійка ноги нарізно,руки вперед.
а)Змахом лівою ногою торкнутися правої кісті
б)В.п.
в)Змахом правою ногою торкнутися лівої кісті.

а)Упор присівши
б)Упор лежачи
в)Упор присівши
г)Упор лежачи

В.п. упор лежачи
Віджимання від підлоги





Основна частина

 Передача м’яча від грудей двома руками у русі:
-видача м’ячів;
-пояснення;
-показ.

а)передача м’яча двома руками від грудей;



б)передача м’яча однією рукою від плеча зверху;

в)передача м’яча двома руками від грудей у русі в парах;

г)збір м’ячів.

Кидок м’яча у корзину після подвійного кроку



Баскетбол
проведення учбової гри,,баскетбол ;


г)підведення підсумків гри.



Заключна частина
а) шикування в шеренгу;
б) підрахування ЧСС
в) підсумок уроку,
вправа   «Інтерв’ю»
- Що дав тобі сьогоднішній урок?;
г) зауваження вчителя ( помилки, успіхи);
д) домашнє завдання:(згинання та розгинання рук в упорі лежачи 3 по 25 разів.
15хв.

1хв.


30сек.




1хв.






2хв.





30сек.





20сек.








двічі




8-10р.





Двічі



8-12р.




8-12р.


8-12р.






8-10р.



8-10р.







8-10р.




20р.









27хв.



8хв.





10р.


10р.


10р.

15сек.




8хв.

3по 5-6
чол.





3хв.

















































6-8р.








6-8р.




6-8р.


6-8р.






6-8р.



6-8р.







6-8р.




10р.































































По можливості.































































По можливості.
За бажанням.

По можливості.





























По можливості.
За бажанням.


Належність спортивної форми.


Звернути увагу на чіткість виконання поворотів.


Слідкувати за поставою.
Дистанція 1,5м.




Фронтальний метод.





Вдих через ніс,видих ротом.


Методом послідовних поворотів наліво з наступним розєднанням на інтервал дистанцію в 1,5м.




Обережні рухи.




Обережні рухи




Амплітуда збільшується поступово


Амплітуда збільшується поступово.





Руки прямі.
Поступово збільшення амплітуди.



Ноги прямі.



Ноги випростані.
Поступово збільшувати амплітуду.




Обережні рухи.




Згин у ліктьовому суглобі 90°,спина пряма.





Учні розбиваються на пари,стають навпроти один одного.

Обличчям один до одного,дистанція 3м.


Фронтальний метод.

Стежити за технікою.

На місці і в русі.

Стежити за правильним виконанням вправ,виправлення помилок.

Гра в захисті та нападі.

Визначення кращих.






Вдих через ніс,видих ротом.


















Немає коментарів:

Дописати коментар